به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


صادرات 170 میلیون دلاری فرش دستباف / فرش افشار تکاب ثبت جهانی می شود

قائم مقام مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش افشار تکاب به ثبت ملی رسیده و مراحل ثبت جهانی آن نیز درحال اقدام است.

به گزارش بلاغ، هدف گذاری صادرات فرش دستباف را 400 میلیون دلار عنوان کرد و گفت : در هفت ماهه امسال نزدیک به 170 میلیون دلار صادرات انجام گرفته و نسبت به سال گذشته به میزان 20 میلیون دلار افزایش صادرات داشته ایم که امید است تا پایان سال هدف گذاری سازمان محقق شود.

وی به فرش دستباف آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و افزود : در شمال استان عمدتا ریز ماهی خوی است به عنوان یک برند معتبر جهانی به ثبت ملی و جهانی رسیده در جنوب استان نیز فرش افشار تکاب به ثبت ملی رسیده و مراحل ثبت جهانی آن نیز درحال اقدام است .

قائم مقام مرکز ملی فرش ایران گفت: استان آذربایجان غربی یکی از قطب های مهم تولید فرش دستباف در سطح کشور است که برندهای مختلفی را دراین حوزه تولید می کند.

عزیزی ادامه داد: این استان نزدیک به 200 تولید کننده بزرگ فرش را دارد و فرش های استان عمدتا به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به عنوان بازارهای عمده فرش ، کشورهای اروپایی خصوصا آلمان و همچنین کشورهای آمریکا، کانادا ، روسیه و ژاپن صادر می شوند .

وی همچنین مشکل اصلی حوزه فرش دستباف استان را بازاریابی و فروش آن عنوان کرد و یادآور شد : حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ، پذیرش ویا اعزام هیئت های تجاری و عرضه فروش اقساطی فرش دستباف جز برنامه هایی هستند که سازمان پیگیر آنهاست تا به رونق این حوزه کمک شود.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است